تور لحظه آخری
امروز : شنبه ، 26 خرداد 1403    احادیث و روایات:  امام علی (ع):اى جوانان! آبرويتان را با ادب و دينتان را با دانش حفظ كنيد.
سرگرمی سبک زندگی سینما و تلویزیون فرهنگ و هنر پزشکی و سلامت اجتماع و خانواده تصویری دین و اندیشه ورزش اقتصادی سیاسی حوادث علم و فناوری سایتهای دانلود گوناگون شرکت ها
آمار وبسایت

 تعداد کل بازدیدها : 1801162981
هواشناسی

نرخ طلا سکه و  ارز

قیمت خودرو

فال حافظ

تعبیر خواب

فال انبیاء

متن قرآناضافه به علاقمنديها ارسال اين مطلب به دوستان آرشيو تمام مطالب
 refresh

پمپ آب خانگی


واضح آرشیو وب فارسی::


استفاده از پمپ آب جهت بهبود وضعیت فشار آب و البته صرفه‌جویی در مصرف آن، سال‌ها است که در کشورهای توسعه‌یافته به امری رایج تبدیل شده است. طی چند سال اخیر با افزایش میزان هشدارها پیرامون صرفه‌جویی در مصرف آب و مشکلات مرتبط با فشار آب از یک سو و آغاز فعالیت مراکز فروش پمپ آب خانگی در نقاط مختلف کشور از سوی دیگر، میزان به‌کارگیری این پمپ‌ها در منازل مسکونی و اداری افزایش پیدا کرده است. 

اهمیت مراجعه به مراکز تخصصی برای خرید پمپ آب خانگی

در این میان نکته چالش برانگیزی درباره انتخاب پمپ خانگی مناسب وجود دارد. علی‌رغم افزایش در تعداد مراکز فروش پمپ آب، خرید محصولی کارآمد برای تعبیه در یک سیستم به‌خصوص، می‌تواند همچنان چالش‌برانگیز باشد. قضیه ازاین‌قرار است که میزان تنوع پمپ‌های آب در بازار به بیش از چهل مارک و برند می‌رسد؛ به همین دلیل انتخاب و خرید این محصول از میان تمام مدل‌های موجود در بازار امری دشوار و تخصصی محسوب می‌شود.

 در مسیر پیاده‌سازی یک سیستم چرخش آب کارآمد در منازلتان لازم است به سراغ مراکزی بروید که پیش از هر چیز کم‌وکسری در تنوع مدل‌هایشان نداشته باشند و در وهله دوم، توانایی کافی برای ارائه مشاوره تخصصی خرید به مشتریانشان را دارا باشند. فروشگاه آوین پمپ با سال‌ها تجربه بازرگانی و فنی مهندسی در زمینه ایجاد سیستم‌های پمپاژ آب، تجربیات منحصربه‌فردی از فعالیت در این سیستم کسب کرده است که در ادامه بخشی از آن را در اختیارتان خواهیم گذاشت. پمپ آب خانگی ایتالیایی

اهمیت توجه به میزان فشار کاری پمپ حین خرید محصول

اساسی‌ترین نکته‌ای که لازم است حین خرید پمپ آب خانگی مدنظر داشته باشید، فشار موردنیاز برای راه‌اندازی چرخه آب مورد نظرتان است. انتخاب پمپ آب بر اساس میزان فشار آب موردنیاز سیستم می‌تواند ضمن بهبود بخشیدن عملکرد پمپ، ماندگاری دستگاهتان را نیز افزایش دهد. 

خبر خوش این است که محاسبه میزان فشار بهینه پمپ به‌هیچ‌عنوان پیچیدگی خاصی ندارد. این محاسبه معمولاً بر اساس قاعده و اصولی انجام می‌گیرد که در بسیاری از واحدهای فعال دانش محور در اختیار خریداران قرار می‌گیرد. به‌منظور استفاده صحیح از این قاعده باید قبل از رجوع به مرکز موردنظر، مقاله راهنمای خرید پمپ آب در لینک https://www.avinpump.com/posts/راهنمای-خرید-پمپ-آب مطالعه کرده باشید. در گام دوم کافی است اطلاعات ذکر شده، میزان اطلاعات بدست آورده از کاربری خود با پمپ آب پیشنهادی فروشنده انطباق دهید. 

آن چه که در بسیاری از مواقع اتفاق می‌افتد، ترجیح بر انتخاب مدل مفید به‌جای مدل دقیق و تخصصی است. این امر بیشتر به دلیل کافی نبودن اطلاعات مصرف کننده در رابطه کاربری خود و محدودیت در انواع مدل‌های پمپ موجود در یک فروشگاه و یا نوسانات شدید در قیمت محصولات رخ می‌دهد. این موضوع اگرچه در کوتاه‌مدت حتی ممکن است به نفع مشتری تمام شود؛ اما قطعاً در بلندمدت موجب بروز مشکل خواهد شد. 

شرکت آوین پمپ با فراهم‌آوردن انواع مدل‌های پمپ آب خانگی با بهترین قیمت و مشاوره تخصصی کافی هر دوی این مشکلات را مرتفع ساخته است. بدین ترتیب شما می‌توانید از هر کجای ایران، صرفاً با مراجعه به وب‌سایت این شرکت، محصولات موردنظر خود را خریداری کنید. 

نقطه BEP چیست و چگونه بر روی روند انتخاب پمپ اثر می‌گذارد؟

نقطه BEP عبارتست از نمودار منحنی پمپ، بعبارتی همه فاکتور های کیفی پمپ ها را بر اساس راندمان پمپ در حال کار بر روی نمودار منحنی کارکرد می توان سنجید. این یکی از فاکتورهای تأثیرگذار در میزان کارآمد بودن یک پمپ آب است. تنظیم عملکرد پمپ در بازه BEP، در واقع تنظیم تناسب در عملکرد آن است. این میزان تناسب بر اساس بررسی میزان سرعت، میزان فشار و مقدار سطح عملکرد پمپ در نقطه بهینه بررسی می‌شود.

با برقراری تناسب در چگونگی عملکرد پمپ آب، بارهای شعاعی وارده بر پمپ در تعادل خواهند بود. طرح پرسش درباره این تناسب از کارشناس مرکز فروش پمپ آب خانگی ضروری است؛ چراکه اگر میزان عددی این بارها از مقدار معین BEP کم‌تر شود، سرعت حرکت آب در اثر بروز آسیب در نمد، شفت، رینگ و یاتاقان پمپ کاهش پیدا می‌کند.

از طرفی اگر حین تهیه پمپ آب خانگی نسبت به تناسب عملکرد پمپ وسواس به خرج دهید و به سراغ پمپ‌هایی با BEP بیشتر از میزان مورد نیازتان بروید، باز هم دچار مشکل خواهید شد. این در حالی است که بسیاری از افراد تصور می‌کنند با انتخاب ظرفیت پمپی بیشتر از میزان مورد نیازشان، کار درستی انجام‌ داده‌اند. 

درصورتی‌که چنین موضوعی می‌تواند باعث خیزش شفت و اتلاف انرژی شود. باتوجه‌به نکات ذکر شده در این بخش، مراجعه به مرکز فروش پمپ آب خانگی معتبر جهت بهره‌مندی از سیستم گردش آب بهینه الزامی است. 

نقطه BEP چگونه محاسبه می‌شود؟

بیایید نگاهی کلی به چگونگی محاسبه نقطه BEP بیندازیم؛ چراکه باید قبل از رجوع به مرکز فروش پمپ آب خانگی، میزان هد و دبی پمپمان را مشخص کنیم. هد پمپ در واقع همان میزان ارتفاعی است که در راهنمای خرید پمپ آب برای به‌دست‌آوردن میزان فشار لازمه پمپ­مان به آن اشاره کردیم. 

پارامتر دبی بیان می‌کند که پمپ شما در یک مدت‌زمان مشخص چه میزان آب پمپاژ می‌کند. با کنار هم قراردادن این دو پارامتر هنگام خرید پمپ آب خانگی، آن‌ها را بر روی نمودار مخصوص قرار داده و نقطه تلاقی آن‌ها را به‌عنوان نقطه BEP در نظر بگیرید.

همان‌طور که بالاتر توضیح دادیم توجه به نقطه BEP حین خرید پمپ آب خانگی یک الزام تلقی می‌شود. همین‌طور اشاره کردیم که یکی اصلی‌ترین فاکتورهای تأثیرگذار بر روی نقطه BEP هر پمپ، میزان ظرفیت آن است. بااین‌حال نمی‌توان این نکته را انکار کرد که معیار BEP یک معیار چندوجهی است. 

چندوجهی بودن معیار BEP بدان معنا است که علاوه بر ظرفیت پمپ، فاکتورهای دیگری نیز وجود دارند که بر روی آن اثر می‌گذارند. محاسبه این معیار عمدتاً از محدوده توانایی خریداران خارج است؛ به همین دلیل کمک‌گرفتن در این زمینه از کارشناسان حاضر در محل فروش پمپ آب خانگی ضروری است. 

به سراغ محصولی درست منطبق با نیازهایتان بروید

در برخی از کاربری ها نظیر مجتمع های مسکونی بزرگ به علت اینکه میزان برداشت آب زیاد است. استفاده از پمپ آب خانگی به شیوه سنتی پیشنهاد نمی شود که در این حالت پیشنهاد اکید تهیه بوستر پمپ است لازم به ذکر است در بعضی از ساختمانها به جهت پایین بودن قیمت تمام شده اولیه از پمپ آب خانگی هم برای سیستم اطفاء حریق نیز استفاده می کنند که این کار از لحاظ اینکه پمپی بعنوان رزرو برای مواقع خرابی پمپ اصلی استفاده نمی شود اصولی نیست، پیشنهاد ما برای این نوع مصارف استفاده از بوستر پمپ آتش نشانی می باشد.

سخن پایانی

 شرکت آوین پمپ با در اختیار داشتن انواع مدل‌های پمپ خانگی و بوستر پمپ و کارشناسانی با سال‌ها تجربه در زمینه بازرگانی و فنی، یکی از معتبرترین مراکز برای تهیه پمپ آب خانگی در فضای مجازی به شمار می­رود. شما می‌توانید از سراسر ایران برای تماس با کارشناسان خبره این فروشگاه و خرید محصولی درست منطبق با نیازهایتان اقدام کنید.


این صفحه را در گوگل محبوب کنید

[ارسال شده از: ]
[مشاهده در: ]
[تعداد بازديد از اين مطلب: 1359]

bt

اضافه شدن مطلب/حذف مطلب
-


اجتماع و خانواده

پربازدیدترینها
طراحی وب>


صفحه اول | تمام مطالب | RSS | ارتباط با ما
1390© تمامی حقوق این سایت متعلق به سایت واضح می باشد.
این سایت در ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ثبت شده است و پیرو قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را به ما اطلاع دهید
پایگاه خبری واضح کاری از شرکت طراحی سایت اینتن