تور لحظه آخری
امروز : دوشنبه ، 7 فروردین 1402    احادیث و روایات:  امام صادق (ع):با احمق مشورت نکن و از دروغگو یارى مجو و به دوستى زمامداران اعتماد مکن.
سرگرمی سبک زندگی سینما و تلویزیون فرهنگ و هنر پزشکی و سلامت اجتماع و خانواده تصویری دین و اندیشه ورزش اقتصادی سیاسی حوادث علم و فناوری سایتهای دانلود گوناگون شرکت ها
آمار وبسایت

 تعداد کل بازدیدها : 1721305671
هواشناسی

نرخ طلا سکه و  ارز

قیمت خودرو

فال حافظ

تعبیر خواب

فال انبیاء

متن قرآناضافه به علاقمنديها ارسال اين مطلب به دوستان آرشيو تمام مطالب
 refresh

محاسبه وزن میلگرد آنلاین، سریع + روش محاسبه


واضح آرشیو وب فارسی::وزن میلگرد یکی از پارامترهای مهم و تاثیرگذار بر قیمت میلگرد امروز و کیفیت این محصول به‌شمار می‌آید و اطلاع از آن برای تمامی مهندسین پروژه و خریداران ضروری است. همچنین با اطلاع از وزن این محصول می‌توان میلگرد تقلبی را از اصل تشخیص داده و از خسارت‌های بعدی جلوگیری کرد. وزن میلگرد براساس عوامل مختلفی همچون قطر، گرید و استاندارد تولیدی تغییر می‌کند و لازم است پیش از خرید از اعداد دقیق مربوط به مشخصات محصول موردنظر آگاه باشید. در ادامه شما را با انواع روش‌های محاسبه وزن میلگرد آشنا خواهیم‌کرد. 

محاسبه آنلاین وزن میلگرد

همان‌طور که اشاره‌ شد اهمیت اطلاع از وزن میلگرد علاوه بر قیمت‌گذاری و خرید، در زمان اجرای پروژه نیز مشخص می‌شود. استفاده از میلگرد با وزن استاندارد در ساخت پروژه‌های استاندارد و ایمن کمک شایانی می‌کند. متاسفانه امروزه برخی از تولیدکنندگان، میلگردهایی با وزن پایین‌تر از استاندارد تولید کرده و با سوء‌استفاده از ناآگاهی خریداران موجب ساخت سازه‌هایی غیرایمن خواهندشد. بنابراین شما به‌راحتی می‌توانید با کمی تحقیق و افزایش آگاهی در این زمینه از هدررفتن سرمایه خود جلوگیری کنید. تنها لازم است در هنگام تحویل کالا، وزن میلگرد تحویلی را محاسبه کرده و با وزن استاندارد میلگرد با سایز مشابه مقایسه کنید. 

یکی از آسان‌ترین روش‌ها برای محاسبه وزن این محصول استفاده از نرم‌افزارهای آنلاین محاسبه وزن میلگرد است. نحوه کار با این نرم‌افزار بسیار آسان بوده به‌طوری که تنها با اطلاع از قطر میلگرد و وارد نمودن عدد آن به‌راحتی وزن میلگرد نمایش داده می‌شود. بااین حال باید توجه کنید که این نرم‌افزارها وزن استاندارد میلگرد را براساس جداول اشتال در اختیار شما قرارداده و ممکن است وزن میلگرد در کارخانجات مختلف بایکدیگر متفاوت بوده و براساس اعداد جدول نباشد. بنابراین برای حصول اطمینان بهتراست وزن محصول را با روش‌های دیگر نیز به دست آورید.فرمول محاسبه وزن میلگرد

یکی از مطمئن‌ترین روش‌ها برای محاسبه وزن میلگرد استفاده از فرمول‌های مخصوص است. در ادامه به چندروش معتبر برای محاسبه وزن این محصول با فرمول اشاره خواهیم‌کرد.

  1. فرمول کارگاهی محاسبه وزن میلگرد

در این فرمول از عدد معروف 162 برای محاسبه وزن استفاده می‌شود. پس از محاسبه وزن میلگرد با این روش لازم است وزن آن را باجداول استاندارد و یا جدول وزنی کارخانه موردنظر مقایسه کنید. این عدد نباید تفاوت چندانی با اعداد موجود در جدول داشته‌باشد. فرمول موردنظر به صورت زیراست:

۱۶۲/ طول میلگرد*(سایز میلگرد به توان ۲ ) = وزن هر متر میلگرد به کیلوگرم

  1. فرمول محاسبه وزن میلگرد با استاندارد DIN

در این روش بااستفاده از فرمول زیر به‌راحتی می‌توانید عدد وزن میلگرد را به‌دست آورید. پس از به دست آوردن این عدد لازم است آن را با اعداد موجود در جدول اشتال و یا جداول وزنی مخصوص هرکارخانه مقایسه کنید. اعداد شعاع و طول وارده در این فرمول باید به میلی‌متر باشد.

۷.۸/۱۰۰۰*۳.۱۴*طول*شعاع میلگرد به توان ۲ = وزن هر متر میلگرد به کیلوگرم

  1. محاسبه وزن نمونه‌ای از میلگرد

دراین روش لازم‌است پیش ازخرید نمونه‌ای کوچک از میلگرد موردنظر را از فروشنده دریافت‌کنید. پس از آن نمونه را وزن کرده و طول آن را نیز اندازه بگیرید. سپس بااستفاده از فرمول زیر می‌توانید وزن هرمتر آن را به ازای کیلوگرم محاسبه کنید.

طول نمونه/وزن نمونه = وزن هر متر میلگرد به کیلوگرم

پس از به دست‌آوردن عدد موردنظر لازم است آن را با جداول اشتال و یاجداول وزنی کارخانجات مقایسه کنید. چنانچه اعداد هماهنگ باشند می‌توان به اصل بودن کالای دریافتی اعتمادکرد. درصورت مغایرت توصیه می‌شود ازخریدن آن اجتناب کنید.روش سریع برای محاسبه وزن میلگرد

به‌غیر از روش‌های ذکر شده دربالا، موارد دیگری نیز برای محاسبه سریع وزن میلگرد مورداستفاده قرارمی‌گیرد که بهتر است با آن‌ها آشنایی داشته‌باشید. یکی از این موارد، استفاده از جدول وزن اشتال میلگرد برای محاسبه سریع وزن محصول است. در این جدول به‌ازای قطرهای مختلف برای میلگرد، عدد وزن استاندارد ذکرشده‌است. هرچند تعداد کارخانجات اندکی محصول خود را براساس وزن استاندارد تولیدمی‌کنند ولی مراجعه به این جدول، وزن تقریبی محصول را دراختیار شما قرارخواهدداد. توصیه ما به شما این‌است که برای اطلاع از وزن دقیق محصول به سراغ جدول وزنی کارخانه موردنظر بروید. هریک از کارخانجات جداول وزنی مخصوصی را برای آگاهی خریداران ارائه‌داده و شما به‌راحتی می‌توانید پس از خرید و محاسبه وزن میلگرد، عدد موردنظر را با این جداول تطابق دهید.

سریع‌ترین روش محاسبه وزن میلگرد را می‌توان همان روش غیرفرمولی و استفاده از نرم‌افزارهای آنلاین دانست. هرچند همان‌طور که گفتیم عدد به دست‌آم‌آ»

‌آمده در این روش مطابق اعداد موجود در جدول اشتال بوده و برای میلگرد تمام کارخانجات صادق نیست. پس ازآن می‌توان روش استفاده از جداول وزنی مخصوص هریک از کارخانجات را روشی مناسب دانست. شمامی‌توانید پس از آگاهی از وزن میلگرد خریداری شده، وزن آن را براساس قطر در جدول وزنی مخصوص کارخانه موردنظر یافته و درصورت تطابق داشتن اعداد، از اصل بودن کالای دریافتی اطمینان یابید. درنهایت می‌توان گفت که استفاده از روش‌های فرمولی هرچند کمی وقت‌گیرتر خواهدبود ولی بااطمینان بیشتری می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

دراین خبر آموزشی به بررسی روش‌های مختلف محاسبه وزن میلگرد که در سایت مرجع آهن آلات مرکزآهن (markazeahan) بکار گرفته شده و اهمیت آن پرداختیم. این روش‌ها به‌طورکلی شامل استفاده از جداول وزنی اشتال و جدول وزنی کارخانجات مختلف، استفاده از فرمول و محاسبه آنلاین وزن میلگرد می‌شوند. خریداران می‌توانند بسته به شرایط از هریک از روش‌های ذکر شده استفاده کنند. شاید در نگاه اول اطلاع از وزن میلگرد اهمیت چندانی نداشته باشد ولی به دلیل تاثیر زیاد وزن این محصول برکیفیت و مقاومت سازه و همچنین وابستگی قیمت میلگرد به وزن آن، توصیه می‌شود حتما پس از خرید بااستفاده از روش‌های مختلف از اصل بودن کالای دریافتی مطمئن شوید. 

 

 [Ma1]محاسبه وزن میلگرد آنلاین

 [Ma2]Alt: فرمول محاسبه وزن میلگرد

 [Ma3]Alt: محاسبه سریع وزن میلگرد


این صفحه را در گوگل محبوب کنید

[ارسال شده از: ]
[مشاهده در: ]
[تعداد بازديد از اين مطلب: 185]

bt

اضافه شدن مطلب/حذف مطلب
-


گوناگون
پربازدیدترینها
طراحی وب>


صفحه اول | تمام مطالب | RSS | ارتباط با ما
1390© تمامی حقوق این سایت متعلق به سایت واضح می باشد.
این سایت در ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ثبت شده است و پیرو قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را به ما اطلاع دهید
پایگاه خبری واضح کاری از شرکت طراحی سایت اینتن