تور لحظه آخری
امروز : شنبه ، 26 خرداد 1403    احادیث و روایات:  پیامبر اکرم (ص):اگر خداوند بوسیله تو یک نفر را هدایت کند برای تو بهتر است از دنیا و هر آنچه د...
سرگرمی سبک زندگی سینما و تلویزیون فرهنگ و هنر پزشکی و سلامت اجتماع و خانواده تصویری دین و اندیشه ورزش اقتصادی سیاسی حوادث علم و فناوری سایتهای دانلود گوناگون شرکت ها
آمار وبسایت

 تعداد کل بازدیدها : 1801155544
هواشناسی

نرخ طلا سکه و  ارز

قیمت خودرو

فال حافظ

تعبیر خواب

فال انبیاء

متن قرآناضافه به علاقمنديها ارسال اين مطلب به دوستان آرشيو تمام مطالب
 refresh

- امام جمعه کیش :راستی آزمایی ایران از سوی غرب برای حذف تحریم ها در بیانیه جایی ندارد


واضح آرشیو وب فارسی:ایرنا: امام جمعه کیش :راستی آزمایی ایران از سوی غرب برای حذف تحریم ها در بیانیه جایی ندارد کیش - ایرنا - امام جمعه کیش با بیان اینکه ایران بر طبق قوانین بین المللی دستیابی به فناوری هسته ای صلح آمیز را حق مسلم خود می داند افزود : راستی آزمایی ایران از سوی کشورهای غربی برای حذف تحریم ها در بیانیه ، تفاهم و توافق جایگاهی ندارد.


حجت الاسلام حسن علیدادی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در مورد موفقیت ایران در مذاکرات هسته ای در مقابل قدرت های بزرگ اظهار داشت : بحث مذاکرات هسته ای از حساسیت بالایی برخوردار است و سبب شده مسوولان و تمامی اقشار مردم بدان توجه کنند .
وی با بیان اینکه باید از تیم مذاکره کننده هسته ای حمایت کرد و از تلاش آنها تقدیر شود گفت : این تقدیر به دودلیل است اول اینکه تیم در روند مذاکرات به حقوق حقیقی مردم و خط قرمزهای نظام و حقوق هسته ای به فرامین رهبرمعظم انقلاب توجه کرده اند، و دیگر اینکه کشور ما در مقابل شش کشور برتر و قدرتمند جهان قرار گرفته است ، تاریخ بخود خواهد دید که ماهها یک کشور مستقل در مقابل قدرت های جهانی که دارای حق وتو هستند از خود دفاع کرده و این از افتخارات نظام جمهوری اسلامی است .
خطیب جمعه کیش افزود : برخی کشورها زمانی پیشرفت های هسته ای ما را اغراق می دانستند و معتقد بودند ایران دراین زمینه اغراق می کند و خلاف واقع سخن می گوید اما همین کشورها امروز اعتراف می کنند چرخه سوختی در کشور تکمیل شده و به همین دلیل در پای میز مذاکره نشسته اند که به خیال خود مقابل توسعه هسته ای بایستند که این روند از افتخارات نظام جمهوری اسلامی است که در حافظه تاریخ ثبت خواهد شد .
وی گفت : اینکه جمهوری اسلامی تا چه حد در این زمینه به موفقیت رسیده است را نمی توان در یک سوال پاسخ داد، این مساله دارای ابعاد مختلفی است ، در یک بعد می خواستیم با منطق با دنیا سخن بگوییم که به این هدف رسیدیم ، دیگر اینکه ثابت کنیم دارای چرخه هسته ای کامل هستیم که همه آن را می دانند و این افتخاری برای نظام است.
امام جمعه کیش افزود: از حقوق مسلم خود در هیچ شرایطی عقب نشیی نمی کنیم ، اینکه در مذاکرات تا چه اندازه پیشرفت می کنیم ، چه اندازه امتیاز می گیریم و در کجا از نرمش قهرمانانه ای که رهبرمعظم انقلاب بر آن تاکید داشتند استفاده می کنیم قضاوت زود است و باید به زمان توافق موکول شود ضمن آنکه همه مباحث فنی و سیاسی باید در کنار هم دیده شود.
حجت الاسلام علیدادی در مورد بیانیه قرائت شده اظهار داشت : هیچ توافقی صورت نگرفته و تنها در حد بیانیه است ، کشورهای غربی متاسفانه برداشت خود را از بیانیه مطرح و فراتر از آن ، خواسته های خود را در آن منعکس می کنند ، جمهوری اسلامی هم تلاش می کند بیانیه را آنطور که هست برای خواص منتشر کند .
به گفته خطیب جمعه کیش ، چون توافقی صورت نگرفته و بند بند آن امضا نشده نمی توان در مورد آن و اینکه خواسته های ما در آن بر آورده شده است اظهار نظر کرد ، رسیدن به خواسته ها باید به توافق نهایی موکول شود ،زمانی که بحث توافق مطرح شود طبیعی است طرفین کلماتی را بکار خواهند برند که کسی از آن برداشت دو گانه و سه گانه و متفاوت نخواهد کرد و برداشت ها به حداقل خواهد رسید ، قطعا ناظران بین المللی در این زمینه قضاوت خواهند کرد که کدام برداشت درست خواهد بود.
وی این مورد را تجربه مفید و امر خیری برای جمهوری اسلامی دانست و گفت : ما از هم اکنون باید خود را برای بکار بردن کلمات و جملاتی در توافق آماده کنیم که در صحنه بین الملل نتوان از آن تفسیر و برداشتی دوگانه کرد ، ما می دانیم طرف مقابل حیله گر ، فریبکار و نااهل است و هر جمله یا کلمه ای که ما بکار ببریم برای مصرف داخلی خود هم که شده مساله ای دیگر را عنوان می کنند.
وی تاکید کرد که تیم مذاکره کننده به این امرتوجه و در این راستا مشخص ، شفاف و هوشمندانه عمل کنند تا اگر قرار است توافقی صورت گیرد کمترین تنش را در صحنه بین المللی شاهد باشیم .
* اعمال تحریم ها نتوانسته ایران را از پای در آورد
حجت الاسلام علیدادی در مورد تحریم های اعمال شده در طول سال ها و مقاومت مردم ایران در مقابل آن گفت : طبیعی است که تحریم ها تاثیرات و مشکلاتی برای مردم ایجاد می کند ، تحریم یک حرف است و اینکه کشوررا از پای در آورد چیز دیگری است ، ایران کشور بزرگی است و اعمال تحریم ها نتوانسته عاملی برای عقب نشینی ما برای رسیدن به حقوق مسلم هسته ای باشد .
وی گفت : تحریم های اعمال شده بر ایران دولت های غربی را به نتیجه مورد نظر نرساند ، اعمال تحریم دلیلی ندارد ما همچون سایر کشورها و طبق قوانین بین المللی، دستیابی به فناوری هسته ای صلح آمیز را حق خود می دانیم و از رسیدن به این حق عقب نشینی نمی کنیم .
خطب جمعه کیش گفت : اینکه می گویند تحریم ها مرحله به مرحله حذف خواهد شد و ایران باید راستایی آزمایی ها را بپذیرد هیچکدام جایگاهی در بیانیه ، تفاهم و توافق ندارد .
* تمامی جریانات سیاسی از تیم مذاکره کننده حمایت می کنند/ پیروزی از آن ملت همدل و همزبان است
وی با ابراز خرسندی از اینکه تمامی جریانات ، احزاب سیاسی و گروه ها در بحث هسته ای سخن واحدی دارند گفت : بحث همدلی وهمزبانی که رهبر معظم انقلاب فرمودند در بحث هسته ای خود را نشان داد و همه یکصدا از آن دفاع می کنند ، تیم مذاکره کننده بایدبتواند از این ظرفیت ، هماهنگی و همدلی مردم و مسوولان به نفع مردم و نظام استفاده کند.
خطیب جمعه کیش در مورد تاثیر این بیانیه و توافق احتمالی بر انتخابات آمریکا گفت : آنها داخل خود اختلافاتی دارند و حزب طرفدار اوباما از آنجا که در سیاست خارجی دستاوردی نداشته و هر جا که ورود کرده مشکل ساز بوده تلاش دارند در بحث توافق به جایی برسند و از آن به عنوان یکی از برگ های برنده در صحنه بین الملل و یک مولفه تاثیر گذار استفاده کنند.
وی تاکید کرد : ما می بایست بدور از آنچه در آمریکا اتفاق خواهد افتاد، تمام توجه خود را بر روی اینکه حق و حقوق خودمان به رسمیت شناخته شود متمرکز کنیم واز این گنج به عنوان میراثی برای نسل های آینده محافظت نماییم .
حجت الاسلام علیدادی بر ضرورت همبستگی تحت زعامت رهبرمعظم انقلاب تاکید کرد و گفت : پیروزی از آن ملتی است که متحد ، همدل و همزبان شوند و تحت زعامت رهبری آگاه و هوشمند حرکت کنند ، در طول سال های پس از انقلاب همین اصل جواب داده ، هرجا متحد شدیم و تمامی جریانات سیاسی با هم همزبان شدند و از دولت وقت خود حمایت کردند کارهای بزرگی خلق شد، راه عبور از این گذر سخت تاریخی به غیر از پشتیباتی از دولت ،حرکت در سایه ولایت فقیه است .
وی در پایان تصریح کرد :باید خط قرمزهایی که رهبرمعظم انقلاب مشخص کردند و تیم مذاکره کننده آن را نصب العین برنامه های خود در مذاکرات قرار داده ، جریانات داخل کشور و مردم نیز بدان توجه واز حوزه حقوق خود در تمامی عرصه ها دفاع کنند .
1630**1641 /604806/02/1394

این صفحه را در گوگل محبوب کنید

[ارسال شده از: ایرنا]
[مشاهده در: www.irna.ir]
[تعداد بازديد از اين مطلب: 84]

bt

اضافه شدن مطلب/حذف مطلب-


سیاسی

پربازدیدترینها
طراحی وب>


صفحه اول | تمام مطالب | RSS | ارتباط با ما
1390© تمامی حقوق این سایت متعلق به سایت واضح می باشد.
این سایت در ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ثبت شده است و پیرو قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را به ما اطلاع دهید
پایگاه خبری واضح کاری از شرکت طراحی سایت اینتن