تور لحظه آخری
امروز : دوشنبه ، ۳ تیر ۱۳۹۸    احادیث و روایات:  امام علی (ع):مؤمن هرگاه سخن گويد ياد (خدا) مى كند و منافق هرگاه سخن گويد بيهوده گويى مى كند.
سرگرمی سبک زندگی سینما و تلویزیون فرهنگ و هنر پزشکی و سلامت اجتماع و خانواده تصویری دین و اندیشه ورزش اقتصادی سیاسی حوادث علم و فناوری سایتهای دانلود گوناگون

تبلیغات
loading...


طراحی سایت

shoma

تبلیغات متنی

طراحی سایت در تهران

سرور مجازی

بررسی سئو

هاست

ثبت شرکت

لیزر موهای زائد

گیت فروشگاهی
محبوبترینها


آمار وبسایت

 تعداد کل بازدیدها : 1681014489اوقات شرعی 

ذکر روزهای هفته


هواشناسی

نرخ طلا سکه و  ارز

قیمت خودرو

فال حافظ

تعبیر خواب

فال انبیاء

متن قرآناضافه به علاقمنديها ارسال اين مطلب به دوستان آرشيو تمام مطالب
 refresh

سه شنبه شوک‌آور


واضح آرشیو وب فارسی:پایگاه خبری آفتاب: سه شنبه شوک‌آور
خبرها ریز ریز و کوتاه کوتاه می‌آمد! همسر دوم کشته شد! همسر دوم همسر وزیر اسبق و شهردار سابق بود؟! با کلت کشته شد؟! و … مردم کامنت می‌گذاشتند شوهرش قاتل است؟! بعد از چند ساعت گفته شد در پلیس آگاهی است که معلوم نشد با پای خودش آمد یا با پای خودش آوردندش! هر چه بود قاتل شده بود وزیر محبوب و موفق و شهردار ناموفق و لیلی و مجنون عشقی فضای مجازی داستانشان به آخر رسید! یکی شد قاتل و دیگری شد مقتول!
آفتاب‌‌نیوز : روزنامه روزان در یادداشتی به قلم غلامعلی جعفرزاده‌ایمن‌آبادی نماینده مجلس آورده است: یکی فیزیکی کشته شد یکی از لحاظ اجتماعی مُرد! اما آنچه قابل تامل بود! خوشحالی عده‌ای سیاسیون بی تقوا بود! که این داستان را به شلیک به قلب اصلاحات تعبیر کردند! و عده‌ای هم سعی داشتند این قصه غم‌انگیز سقوط را توجیه کنند! گرچه سرک کشیدن به زندگی خصوصی مردم بسیار زشت و ناپسند است و عمدتاً در ملاقات هایم وقتی پای درد دل مردم می‌نشینم از آنها خواهش می‌کنم که مسائل شخصی و خصوصی شان را بازگو نکنند، چون تمایلی به داشتن اطلاعات غیر مفید شخصی دیگران ندارم، ولی این‌گونه اتفاقات برای هر کس در هر جایگاهی امکان دارد اتفاق بیافتد مهم آن است که چه درسی از این اتفاقات می‌گیریم!


چند وقت پیش در مقاله‌ای خواندم صعود به بالاترین قله توسط کوهنورد حرفه‌ای دو ماه فرصت و وقت نیاز دارد، اما سقوط از همان قله دوازده ثانیه طول می‌کشد! هر کس با دکتر نجفی ارتباط داشت می‌داند از ضریب هوشی بالایی برخوردار بود در حاضر جوابی منحصر به‌فرد بود. خیلی عمیق حرف ها را گوش می‌داد و نیاز زیادی به زمان برای تجزیه و تحلیل مطالب نداشت. خیلی از خودش مطمئن بود آماده هر کاری بود. از وزیر آموزش وپرورش گرفته تا رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و مسئول هماهنگی اقتصادی دولت و شهردار تهران و الی آخر. همه او را استاد خطاب می‌کردند اتفاقاً همسرش هم استاد انتخاب کرده بود. یکی استاد دانشگاه بود و دیگری استاد شناسنامه‌ای. ولی این غرور و اعتماد به نفس کار دست اش داد. همیشه گفته ام شیطان بزرگ‌تر از آن است که من و شما فکرش را می‌کنیم بیشتر لغزش ها از آنجا نشات می‌گیرد که تمام وجودمان را غرور فرا می‌گیرد و آن می‌شود که شیطان را کوچک فرض می‌کنیم! کوچک پنداشتن شیطان و بزرگ فرض کردن خودمان فرصتی ایجاد می‌کند تا از شیطان غافل شویم و او هر کاری بخواهد با ما بکند! دنیا شیرین است و گناه شیرین تر است و لذت بخش‎ و هر انسانی به‌محض اینکه از خدا غافل شد یعنی به همان میزان به شیطان اجازه ورود به اراده اش و تعیین سرنوشت اش را داده است.


اگر این روزها از ابن ملجم مرادی‌ها که شکافتن سر علی (ع) را به اصطلاح خودش برای رضای خدا انجام داد درس نگرفتیم! که ان شا الله اینگونه نیست! از سقوط بعضی از بزرگانمان که به خداوندی خدا راضی به این سرنوشت و سقوط و نابودی آنان نبوده و نیستیم درس بگیریم برایشان دعا کنیم و در همین جا از تمامی رسانه‌ها و فضاهای مجازی و رسانه به اصطلاح ملی خواهش میکنم رقص و پایکوبی این اقدام تلخ و ناپسند را رها کنند تا اعصاب جامعه و مردم که مرتب اخبار تلخ می‌شنوند بیش از این خراب‌تر نشود به‌خدا تسویه حساب سیاسی از یک موضوع تلخ و ناگوار اجتماعی نهایت کسر شرافت انسانیت است و سر آخر همیشه برای همدیگر دعا کنیم که عاقبت به خیر شویم ان شاالله.


یکی شد قاتل و دیگری شد مقتول! یکی فیزیکی کشته شد یکی از لحاظ اجتماعی مُرد! اما آنچه قابل تامل بود! خوشحالی عده‌ای سیاسیون بی تقوا بود! که این داستان را به شلیک به قلب اصلاحات تعبیر کردند! و عده‌ای هم سعی داشتند این قصه غم‌انگیز سقوط را توجیه کنند! گرچه سرک کشیدن به زندگی خصوصی مردم بسیار زشت و ناپسند است و عمدتاً در ملاقات هایم وقتی پای درد دل مردم می‌نشینم از آن‌ها خواهش می‌کنم که مسائل شخصی و خصوصی‌شان را بازگو نکنند، چون تمایلی به داشتن اطلاعات غیر مفید شخصی دیگران ندارم، ولی این‌گونه اتفاقات برای هر کس در هر جایگاهی امکان دارد اتفاق بیافتد مهم آن است که چه درسی از این اتفاقات می‌گیریم!


چند وقت پیش در مقاله‌ای خواندم صعود به بالاترین قله توسط کوهنورد حرفه‌ای دو ماه فرصت و وقت نیاز دارد، اما سقوط از همان قله دوازده ثانیه طول می‌کشد! هر کس با دکتر نجفی ارتباط داشت می‌داند از ضریب هوشی بالایی برخوردار بود در حاضر جوابی منحصر به‌فرد بود. خیلی عمیق حرف‌ها را گوش می‌داد و نیاز زیادی به زمان برای تجزیه و تحلیل مطالب نداشت. خیلی از خودش مطمئن بود آماده هر کاری بود. از وزیر آموزش وپرورش گرفته تا رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و مسئول هماهنگی اقتصادی دولت و شهردار تهران و الی آخر. همه او را استاد خطاب می‌کردند اتفاقاً همسرش هم استاد انتخاب کرده بود. یکی استاد دانشگاه بود و دیگری استاد شناسنامه‌ای. ولی این غرور و اعتماد به‌نفس کار دست اش داد. همیشه گفته ام شیطان بزرگ‌تر از آن است که من و شما فکرش را می‌کنیم بیشتر لغزش‌ها از آنجا نشات می‌گیرد که تمام وجودمان را غرور فرا می‌گیرد و آن می‌شود که شیطان را کوچک فرض می‌کنیم! کوچک پنداشتن شیطان و بزرگ فرض کردن خودمان فرصتی ایجاد می‌کند تا از شیطان غافل شویم و او هر کاری بخواهد با ما بکند! دنیا شیرین است و گناه شیرین تر است و لذت بخش‎ و هر انسانی به‌محض اینکه از خدا غافل شد یعنی به همان میزان به شیطان اجازه ورود به اراده اش و تعیین سرنوشت اش را داده است.


اگر این روزها از ابن ملجم مرادی‌ها که شکافتن سر علی (ع) را به اصطلاح خودش برای رضای خدا انجام داد درس نگرفتیم! که ان شا الله اینگونه نیست! از سقوط بعضی از بزرگانمان که به‌خداوندی خدا راضی به این سرنوشت و سقوط و نابودی آنان نبوده و نیستیم درس بگیریم برایشان دعا کنیم و در همین جا از تمامی رسانه‌ها و فضاهای مجازی و رسانه به اصطلاح ملی خواهش میکنم رقص و پایکوبی این اقدام تلخ و ناپسند را رها کنند تا اعصاب جامعه و مردم که مرتب اخبار تلخ می‌شنوند بیش از این خراب‌تر نشود به‌خدا تسویه حساب سیاسی از یک موضوع تلخ و ناگوار اجتماعی نهایت کسر شرافت انسانیت است و سر آخر همیشه برای همدیگر دعا کنیم که عاقبت به خیر شویم ان شاالله.

۱۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۶

این صفحه را در گوگل محبوب کنید 

[ارسال شده از: پایگاه خبری آفتاب]
[مشاهده در: www.aftabnews.ir]
[تعداد بازديد از اين مطلب: 40]

bt

اضافه شدن مطلب/حذف مطلب


برچسب های کاربران:


-


اجتماع و خانواده

پربازدیدترینها
طراحی وب>


صفحه اول | تمام مطالب | RSS | ارتباط با ما
1390© تمامی حقوق این سایت متعلق به سایت واضح می باشد.
این سایت در ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ثبت شده است و پیرو قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را به ما اطلاع دهید
پایگاه خبری واضح کاری از شرکت طراحی سایت اینتن
free stats