سه شنبه ، ۲ دی ۱۳۹۳
   احادیث و روایات:  پیامبر اکرم (ص):سه چيز است كه در هر كس باشد منافق است اگر چه روزه دارد و نماز بخواند و حج و عمر...   [کلیک]

تبلیغات


اضافه به علاقمنديها ارسال اين مطلب به دوستان آرشيو تمام مطالب
 

نگاهي به وضعيت صنعت گردشگري در ژاپننگاهي به وضعيت صنعت گردشگري در ژاپن
خبرگزاري جمهوري اسلامي (ايرنا): توكيو- صنعت گردشگري در كشور كوچك ژاپن يكي از صنايع بزرگ اشتغال زا و پردرآمد محسوب مي شود و به همين دليل در اين كشور به آن توجه ويژه اي مي شود.


گزارش سالانه وزارت زمين ،زيرساخت و ترابري ژاپن مربوط به سال مالي گذشته منتهي به آخر ماه مارس سال 2007 ميلادي (12 فروردين ) نشان مي دهد كه در اين دوره گردشگران در اين كشور حدود 24 تريليون و 400 ميليارد ين هزينه و آن را به اقتصاد ژاپن تزريق كرده اند.
برپايه اين گزارش ، بيش از 21 تريليون ين از اين مبلغ مربوط به مسافرت شهروندان ژاپني در داخل ژاپن بوده كه 16 تريليون و 400 ميليارد آن مربوط به سفرهاي اقامتي و چهار تريليون و 700 ميليارد ين از آن مربوط به سفرهاي يك روزه و بدون اقامت است .
يك تريليون و 600 ميليارد ين از كل درآمد گردشگري در ژاپن در اين دوره نيز مربوط به پول هايي مي شود كه از توسط گردشگران خارجي در هنگام مسافرت در ژاپن هزينه شده است .
برآوردها وزارت زمين ، زيرساخت و ترابري ژاپن نشان مي دهد ، درآمد ناشي از گردشگري در ژاپن در اين دوره ، به صورت غيرمستقيم بيش از 55 تريليون ين تاثير مالي مثبت بر روي صنايع توليدي و به طور كلي اقتصاد ژاپن داشته است .
برپايه اين برآوردها،درآمد ناشي از گردشگري در ژاپن به صورت مستقيم براي دو ميليون و 290 هزار نفر ژاپني شغل مستقيم به ارمغان آورده است .
اين برآوردها همچنين نشان مي دهند كه تاثيرات غير مستقيم ناشي از صنعت گردشگري در ژاپن نيز زمينه ساز اشتغال براي چهار ميليون و 690 هزار نفر است .
برپايه آمار وزارت زمين ، زيرساخت و ترابري ژاپن در سال گذشته مالي در اين كشور هر شهروند ژاپني به طور ميانگين 1/73 (يك و 73صدم )بار به مسافرت اقامتي رفته كه ميانگين اقامت آنها 2/77 ( دو هفتاد و هفت صدم ) شب بوده است .
اين آمار نشان مي دهد، در اين دوره هر خانواده ژاپني بيش از 124 هزار ين از درآمد خود را هزينه مسافرت كرده است .
گزارش هاي منتشر شده نشان مي دهد، 45/2 (چهل و پنج و دو دهم )درصد از مسافرت هاي شهروندان ژاپني را سفرهاي خانوادگي به همراه فرزند، 23/5 ( بيست و سه و پنج دهم ) درصد سفر به همراه دوست و 23/1 ( بيست و سه و يك دهم) درصد ديگر را سفر دو نفره زن و شوهري تشكيل مي دهد.
گزارش وزارت زمين ، زيرساخت و ترابري ژاپن نشان مي دهد،درسال مالي منتهي به مارس 2007 ميلادي ، هفت ميليون و 330 هزار مسافر خارجي به اين كشور سفر كرده اند كه در بالاترين سطح تاكنون قرار دارد.
برپايه اين گزارش ، پنج ميليون و 250 هزار نفر از اين مسافرين خارجي را شهروندان كشورهاي آسيايي به ويژه شهروندان كره جنوبي تشكيل مي دهند كه برابر با 71/5 (هفتادو يك و پنج دهم ) درصد از كل آمار است .
شهروندان كشورهاي آمريكاي شمالي با 13/7 (سيزده و هفت دهم )درصد، شهروندان اروپايي با 10/9 (10 و 9دهم )درصد و شهروندان كشورهاي منطقه اقيانوسيه (استراليا) نيز با سه درصد در رده هاي بعدي مسافرين خارجي هستند كه در اين دوره به ژاپن مسافرت كرده اند.
اين گزارش نشان مي دهد ، مدت زمان اقامت 70/2 ( هفتاد و دو دهم )درصد از مسافرين خارجي كه در سال مالي گذشته از ژاپن ديدار كرده اند، كمتر از پنج روز بوده است .
از سوي ديگر آمار اين وزارتخانه نشان مي دهد، در سال مالي گذشته حدود 17 ميليون و 820 هزار ژاپني به مسافرت هاي خارجي رفته اند كه حدود به 10 ميليون نفر از آنها را مردان و باقي آنها را بانوان تشكيل داده اند.
اين آمار بدين معني است كه در اين دوره نزديك به 15 درصد از جمعيت 127 ميليوني ژاپن به خارج مسافرت كرده اند.
اين گزارش مي افزايد: در اين دوره مدت اقامت 59 درصد از اين ژاپني ها در خارج ، كمتر از پنج روز بوده است .
دولت ژاپن در سال هاي اخير گسترش صنعت گردشگري و جذب بيشتر مسافر خارجي را يكي از برنامه هاي مهم و درآمدزا قرار داده و در همين راستا برنامه ريزي كرده است كه تا سال 2010 ميلادي شمار ورود گردشگران خارجي به اين كشور را به 10 ميليون نفر در سال برساند.
تسهيلات ويزايي ، تخفيف هاي ويژه در بخش هزينه هاي مربوط به حمل و نقل و اقامت براي مسافرين خارجي ، ايجاد تسهيلاتي همچون نصب تابلوهاي راهنما به زبانهاي خارجي و تقويت كار تبليغ پيرامون معرفي جاذبه هاي ژاپن در كشورهاي خارجي ، از نمونه تدابيري است كه دولت اين كشور براي گسترش جذب گردشگر خارجي انديشيده است .
در بيانيه اي كه سال گذشته ميلادي (2007) در نشست سراسري طرح ملي گسترش صنعت گردشگري در ژاپن منتشر شد، از صنعت گردشگري به عنوان روشي مهم براي تبادلات انساني بر روي كره زمين نام برده شد كه پيشبرد آن به صلح بشري و ثبات زندگي مردم كمك مي كند.
آمارهايي كه پيشتر منتشر شده نشان مي دهد، در ژاپن حدود 11 هزار آژانس مسافرتي وجود دارد كه در هر نقطه از شهرهاي اين كشور دسترسي به آنها آسان است .
در ژاپن افرادي كه به علت گرفتاري كاري نمي توانند خودشان به صورت مستقيم به آژانس مسافرتي مراجعه كنند،مي توانند بااستفاده از شبكه اينترنت اطلاعات لازم در زمينه مقصد مسافرتي خود بدست آورده و بيشتر مراحل اداري آن را از اين طريق انجام دهند.
آساق **6**2110**280**1415
 جمعه 24 خرداد 1387     

این صفحه را در گوگل محبوب کنید [ارسال شده از: ايرنا]
[مشاهده در: www.irna.ir]
[تعداد بازديد از اين مطلب: 154]

اضافه شدن مطلب/حذف مطلب


تبلیغات


برچسب های کاربران: درآمد ناشی از گردشگران در ژاپن  - 

==================================

-


صفحه اول | تمام مطالب | ارتباط با ما
1390© تمامی حقوق این سایت متعلق به سایت واضح می باشد.
سایت واضح آرشیو وب فارسی می باشد و تمامی مطالب بصورت خودکار از سایت های فارسی دریافت می شوند و سایت واضح هیچگونه مسئولیتی در قبال آنها ندارد
این سایت در ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ثبت شده است و پیرو قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را به ما اطلاع دهید